Pompy wirowe
Phone

Zostaw numer, oddzwonimy!

×

Oddzwonimy do Ciebie!

Podaj swój numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie w ciągu dwóch godzin (w dni robocze od 8.00 do 16.00).

Wybierz województwo:

Pompy wirowe

Pompy wirowe są jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów pomp.

Pompy wirowe należą do grupy maszyn wirnikowych. Zasada działania polega na zwiększaniu krętu cieczy w wirniku zaopatrzonym w łopatki i obracającym się ze stałą prędkością obrotową. Ciecz stale przepływająca przez wirnik podlega działaniu siły odśrodkowej lub działaniu siły wyporu łopatek, albo obu tych sił łącznie. Energia silnika jest przekazywana cieczy za pośrednictwem wirnika, powodując w niej wzrost energii ciśnienia i energii kinetycznej. Po wyjściu cieczy z wirnika następuje dalsza przemiana jej energii kinetycznej w energię ciśnienia. Przyrost energii kinetycznej i ciśnienia zależy od konstrukcji wirnika i jego prędkości obrotowej.

All-Pumps dostarcza pompy wirowe:

  • pompy wirowe magnetyczne,
  • pompy wirowe samozasysające,
  • pompy wirowe procesowe,
  • pompy wirowe spożywcze i farmaceutyczne,
  • pompy wirowe do zastosowań pomocniczych,
  • pompy peryferalne i inne.

Dostępne są różnorodne konfiguracje (pionowe, liniowe, konsolowe) wykonane ze stali kwasoodpornej i specjalnych stopów. Dostępne są pompy wykonane z PTFE i PVDV, jak również pokryte PFA lub ceramiką do cieczy silnie korozyjnych oraz wykonania higieniczne dla aplikacji farmaceutycznych, sterylnych i spożywczych.

Różnorodne konstrukcje specjalne projektowane dla indywidualnych potrzeb - dostarczamy pompy z podgrzewaniem, pompy samozasysające, systemy opróżniania zbiorników i pionowe pompy beczkowe wytwarzane dla zaspokojenia specyficznych wymagań.

Dostarczane przez All-Pumps pompy wirowe o magnetycznym sprzężeniu napędu stosowane są do cieczy żrących, abrazyjnych, z zawartością cząstek stałych, toksycznych oraz wybuchowych. 

Kontakt

E-mail: biuro@all-pumps.pl
tel. 511 400 301

Adres

ALL-PUMPS Dobromir Barański
ul. Marii Rodziewiczówny 13
41-902 Bytom
NIP: 969-112-01-47

Linkedin