All-pumps - pompa krzywkowa | pompy przemysłowe
Phone

Zostaw numer, oddzwonimy!

×

Oddzwonimy do Ciebie!

Podaj swój numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie w ciągu dwóch godzin (w dni robocze od 8.00 do 16.00).

Wybierz województwo:

Pompy krzywkowe z rotującymi tłokami

Konstrukcja pomp krzywkowych zapewnia niezawodność oraz wysoką sprawność pracy.

Budowa pompy gwarantuje wysoką higieniczność i prostą konserwację. Ten rodzaj pomp doskonale sprawdza się przy tłoczeniu mediów o delikatnej strukturze.

Zasada działania pomp krzywkowych

zasada działania pompy krzywkowejPompa krzywkowa to rotacyjna pompa wyporowa. Obracające się przeciwstawnie wirniki (nazywane rotorami, krzywkami bądź kłykciami) w części ssawnej pompy oddalając się od siebie tworzą zwiększającą się pustą przestrzeń, którą wypełnia pompowana ciecz.

Następnie transportowana ciecz zabierana jest przez krzywki wzdłuż ściany obudowy pompy. Zbliżające się do siebie krzywki zmniejszają wolną przestrzeń wypierając na zewnątrz medium.

Unikalność zasady działania polega na tym, że krzywki napędzane są oddzielnie poprzez własne wały – rozwiązanie to prowadzi do braku tarcia krzywek o siebie ani o żadną inną część pompy.

Gwarantuje to delikatny proces pompowania oraz bardzo dużą trwałość pomp.

Elementy pompy

budowa pompy krzywkowejKorpus pompy
Masywna, solidna konstrukcja wykonana z jednego fragmentu materiału. Gładka higieniczna powierzchnia łatwa w czyszczeniu CIP i SIP. Duża wytrzymałość mechaniczna.

Przyłącza
Duża różnorodność przyłączy z maksymalnie powiększonym otwórem wlotowym. Przyłącza charakteryzuje higieniczność, możliwość transportu produktów o wysokiej lepkości i niskie wymagania względem NPSHr.

Uszczelnienia mechaniczne
W pełni higieniczne, łatwe w czyszczeniu SIP i CIP uszczelnienie. Ładowane od czoła pompy, nie jest wymagany demontaż urządzenia z instalacji podczas ich wymiany. Wykonanie zgodne z wymogami normy EHEDG. Dostępne opcje: Mechaniczne pojedyncze i podwójne, O-ring pojedyncze i podwójne, uszczelnienia wargowe pojedyncze i podwójne. Wszystkie rodzaje dostępne ze spłukiwaniem.

Krzywki
Są jedynymi ruchomymi częściami pompy krzywkowej. Ich kształt oraz jakość użytych materiałów oraz precyzja wykonania mają decydujący wpływ na działanie i trwałość pompy.

Pokrywa korpusu
Płaska, gładka bez stref retencji medium w pełni myta w procesie CIP i SIP. Jako opcja dostępny zabudowany by-pass zabezpieczający instalację i pompę przed nadmiernym wzrostem ciśnienia.

Przeniesienie napędu
Obroty przekazywane na główny wał pompy przenoszone są na drugi wał za pomocą przekładni zębatej.
Powoduje to że krzywki napędzane są oddzielnie bez kontaktu między nimi a ich wzajemne położenie ustalane jest pewnie poprzez pasowanie przekładni.

Przemysł spożywczy

Aplikacje - przemysł spożywczyHigieniczne wykonanie, w połączeniu z delikatnym przetłaczaniem produktów o różnej lepkości. Pompa krzywkowa może tłoczyć ciecze o zawartości ciał stałych miękkich jak i twardych. Ograniczono do minimum efekt spieniania czy ścinania medium. Możliwe są następujące zastosowania:

  • Mleczarstwo: mleko, śmietana, ziarno serowe, masło, białe sery, jogurt z owocami, margaryna, lody;
  • Piekarnictwo: drożdże, ciasto, wsady owocowe, polewy, oleje i tłuszcze;
  • Przetwórstwo mięsa: wsad kiełbas, tłuszcze, bulion, żelatyna, mięso mielone, pokarm dla zwierząt;
  • Żywność konserwowa: sałatki, jedzenie dla dzieci, zupy, przecier pomidorowy, słodycze, budynie, dressingi, dżemy;
  • Browarnictwo: piwo, zacier, brzeczka, soki owocowe;
  • Słodycze:syrop cukrowy, syrop glukozowy, czekolada, olej palmowy, karmel, żelatyna;
  • Aromaty: syropy i koncentraty aromatów;
  • Dressingi: majonez, musztarda i inne.

Farmacja

Aplikacje - przemysł farmaceutycznyPompy krzywkowe oferują najwyższą czystość w procesie i podczas czyszczenia. Wykonanie ze stali kwasoodpornej niskowęglowej, polerowanie od 0,6 μm oraz specjalna konstrukcja krzywek i uszczelnień zapewnia bezkompromisową higienę.

Przemysł kosmetyczny

Aplikacje - przemysł kosmetycznyWysokie wymagania higieniczne oraz duże obciążenie pracą oraz kontakt z agresywnymi mediami powodują że wybór pomp krzywkowych staje się naturalnym i opłacalnym. Wysoka żywotność pomp krzywkowych oraz niskie koszty eksploatacji i łatwość czyszczenia to klucz do ich sukcesu.

Przemysł chemiczny i maszynowy

Aplikacje - przemysł chemiczny i maszynowyRosnące wymagania stawiane pompom w procesach chemicznych, konieczność rosnącej niezawodności i czystości procesu ciągle rozszerza zakres zastosowań pomp krzywkowych w pompowaniu żywic, past, szlamów, detergentów, lakiery samochodowe o wysokiej czystości, lateks, polimery.

 

  • Filtruj

Pompy krzywkowe sanitarne (certyfikat 3A i EHEDG) o wydajności do 100 m3/h


Pompa spełniająca standardy sanitarne 3A o wydajności do 103m3/h


Pompa spełniająca standardy sanitarne 3A o wydajności do 103m3/h


Pompy oferujące wysokie ciśnienie pracy, spełniające normy sanitarne 3A, o wydajności do 103 m3/h.


Nowa generacja pomp z certyfikatem EHEDG i 3A o wydajności do 103 m3/h


Pompy sanitarne o wydajności do 113,4 m3/h


Pompa do cystern o wydajności do 958 l/min


Pompy z gumowym rotorem o wydajności do 604 m3/h


Kontakt

E-mail: biuro@all-pumps.pl
tel. 511 400 301

Adres

ALL-PUMPS Dobromir Barański
ul. Marii Rodziewiczówny 13
41-902 Bytom
NIP: 969-112-01-47

Linkedin