Zamknij

UWAGA!

Od dnia 4 listopada 2013r. firma All-Pumps mieści się pod nowym adresem:

ALL-PUMPS

ul. Piekarska 1/3

41-506 Chorzów

Numery telefonów pozostają bez zmian.

Aktualności

Nasz kanał na YouTube

Kanał All-Pumps na youtube

All-Pumps newsletter

Newslettery (biuletyny firmowe) - to krótkie wiadomości rozsyłane do zainteresowanych osób zawierające informacje o firmie, jej produktach, usługach i promocjach.
Wpisz swoje dane, aby subskrybować Newsletter firmy All-Pumps


Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Pompy wrzecionowe PDA - ciche pompy dla małych natężeń przepływu PDF Drukuj Email

Pompa wrzecionowa PDASeria pomp wrzecionowych PDA powstała w wyniku zapotrzebowania rynku na niezawodne i ciche pompy o małym i średnim natężeniu przepływu i o cechach jakie mogą zapewnić tylko pompy wrzecionowe.

Porównując do pomp wyporowych (zarówno zębatych jak i łopatkowych) niski poziom hałasu pomp wrzecionowych PDA powoduje, że są one coraz bardziej znane w segmentach, gdzie dominowały wcześniej pompy zębate i łopatkowe.

Od kiedy rozpoczęto produkcję dla powietrzno-olejowych wymienników ciepła, stosowane są pompy serii PDA z uwagi na niezawodność, niski poziom hałasu i długotrwałe bezobsługowe działanie.

Co może być lepszą gwarancją niż tysiące pomp PDA instalowanych pomyślnie każdego roku przez wiodących producentów OEM na całym świecie w najbardziej różnorodnych segmentach rynku?

Pompy PDA są dostępne w różnych wersjach, również do pompowania cieczy o specyficznych cechach, najchętniej stosowane wersje wyposażone w zawór bezpieczeństwa zapewniający pełny przepływ nawet przy największej prędkości obrotowej pompy.

Wykorzystanie podzespołów wiodących producentów i testy fabryczne 100% produkowanych pomp daje użytkownikom końcowym pewność długotrwałej i niezawodnej pracy.

Małe natężenie przepływu nie jest synonimem "niskich osiągów". Producent zapewnia, że pompy PDA wykazują wszystkie zalety, jakie mają pompy trójśrubowe, a dokładnie:

  • Bardzo niski poziom hałasu,
  • Wyjątkowo niskie pulsacje pompowanego płynu,
  • Wysokie zdolności do zasysania (samozasyssanie),
  • Optymalne parametry nawet przy pompowaniu płynów z uwięzionym powietrzem,
  • Nie zanieczyszcza pompowanego medium,
  • Niskie nakłady na utrzymanie sprawności pompy i konserwację.

W zestawie może być dostarczona obudowa dzwonowa i sprzęgło, jak również silnik elektryczny i inne akcesoria.

Zaleca się, aby zawsze wykorzystywać obudowę dzwonową i sprzęgło, nawet dla najmniejszych rozmiarów pomp. Wynika to z wykorzystania uszczelnień mechanicznych, uznanych na całym świecie jako najbardziej niezawodne elementy zarówno w standardowych warunkach eksploatacji, jak również przy starcie na zimno lub wysokiej lepkości olejów, najwyższej prędkości obrotowej.

Typowe zastosowania:

Układy smarowania:

  • Skrzynie biegów,
  • Obrabiarki,
  • Sprężarki,
  • Stacjonarne lub przenośne systemy chłodzenia i filtracji.

Pompy wrzecionowe serii PDA z zaworem:

W przypadku olejów hydraulicznych, olejów smarowych dopuszczalne ciśnienie 10 barów, podstawowe ustawienie zaworu 6 bar.